Language
Select your language
Set your preferred language.
Language
English
skip to main content
skip to navigation
Skip to Navigation
Siloam Springs School District
Login
Schools
Departments
Calendars
State Required
Staff Directory
Students/Parents
Curriculum
A
Mollie
Addison
7th Grade Science
Marisa
Alarcon
Rhonda
Alderson
Angela
Amos
Business & Marketing; Internship Coordinator
Adrian
Anderson
ESL Aide
Crystal
Anderson
1st Grade Teacher
Karen
Anderson
Marissa
Anderson
Mary
Anderson
Attendance Secretary
Katheryn
Archila
Rodney
Arthur
Rhonda
Asencio
Esl Specialist
Shawna
Asencio-Porter
Director of Special Education
Cristal
Avalos
Administrative Assistant
Marcus
Aynes
B
John
Baker
Kenny
Baker
Transportation
Icelyne
Ballesteros
Kelsey
Banker
Library Aide
Ashley
Barnes
SPED Aide
Olivia
Barnes
Roseanna
Barnes
Gayle
Barnhill-gill
Katherine
Barrett
Administrative Assistant
Maria
Barrientos
Administrative Assistant
Michael
Bartlett
Destiney
Bayley
Victoria
Beamon
Kindergarten Teacher
Carol
Becan
Family and Consumer Sciences
Brenda
Becker
Krissi
Beeks
Fifth Grade Social Studies
Aleda
Bell
Gina
Bell
Reading Interventionist
Kim
Bell
Interventionist Teacher
Maryah
Belmore
Kirk
Benson
Sidney
Bieker
Delilah
Biggs
Grace
Bishop
Richard
Bishop
Alisha
Blackfox
Secretary
Brady
Blackwell
Business Teacher
Alexis
Blair
Rebecca
Blair
Assistant Library Media Specialist
Samantha
Blair
Susan
Blair
CO2 Secretary
Justin
Blanchard
Principal Intermediate School
Jeff
Bland
School Resource Officer
Tiffany
Boles
Administrative Assistant for Gifted Programs, ESOL, Nursing and Migrant
Randall
Bolinger
Maintenance Director
Teresa
Bollwine
Literacy Interventionist
Hannah
Bond
Sixth Grade Math
Johnny
Bond
District Courier
Kendra
Bookout
Assistant Principal, SSIS
Renee
Bordovsky
Computer Lab Aide
Alexa
Bostian
4th Grade Teacher
Hannah
Bowen
ESL Teacher - Middle School
Sheryl
Bowman
Math Teacher
Lori
Boyd
8th Grade Math
Haleigh
Bradford
Kristin
Bradley
Susan
Bradley
Teacher
Amy
Brankle
Nurse - Southside Elementary
Staci
Branson
Personnel Specialist
Brandi
Breaux
Jerry
Brewer
Ally
Briggs
Pre-K Teacher
Ben
Brisben
8th Grade Math
Roxana
Brisson
Pre-K Teacher
Maureen
Broglen
7th Grade Math
Angela
Brown
School Counselor
Bentley
Brown
Sixth Grade Math
Beth
Brown
Third Grade Teacher
Christina
Brown
Pre-K Teacher
Ginger
Brown
Special Education Teacher, SSVA 9-12 grades
Jeremy
Brown
Kerri
Brown
High School Medical Professions
Sarah
Brunson
Ronda
Bryant
TOSA
Sarah
Buck
ESL Aide
Renee
Buckminster
ESL Teacher - Allen Elementary
Elizabeth
Budder
Speech Pathologist
Trent
Budder
Custodian - High School
Brian
Burnett
PE Teacher
Bryanna
Burris
High School Math
Emily
Burrow
Claire
Busler
Speech Pathologist
Melody
Butler
Dyslexia Interventionist
C
Brady
Callicott
Rhonda
Calvert
ESL Aide
Chris
Cameron
Health - PE
Kim
Campbell
Paraprofessional
JUANA
CANCINO
Kathryn
Caple
Blanca
CaroPerez
Debbie
Carr
Media Specialist
Abby
Carter
Allison
Carter
Teacher
Amber
Carter
Scholarship Director
Amy
Carter
Assistant Superintendent
Billy
Carter
Darren
Carter
Rachel
Carter
Virtual Academy Admin Assistant
Laura
Cartwright
Linda
Cash
Administrative Assistant
Karla
Castaneda
Administrative Assistant
Rebecca
Caudill
2nd Grade Teacher
Maria
Cedillo
Kylan
Ceraulo
Deondra
Chamberlain
Nurse - Intermediate
Debbie
Chamberlin
TOSA
Chelsea
Chandler
1st Grade Teacher
Loni
Chandler
Secretary
Taylor
Chapman
Nurse - Allen Elementary
Tiffany
Chavez
iss coordinator- Intermediate
Elizabeth
Cheramie
Director of Food Service / Child Nutrition
Michaelle
Cherine
Shelby
Chronister
Brittany
Cifuentes
Joyce
Cifuentes
High School Accounts Payable
Gail
Clarenson
Third Grade Teacher
Lori
Clark
Technology Integration Facilitator
Samantha
Clark
Library Media Specialist
JACQUELINE
CLASON
Jackie
Clement
Teacher - Cheer Coach High School
Mavis
Cluck
Administrative Assistant
Melissa
Cluck
Language Arts
Daulton
Coffey
Social Studies
Tony
Coffey
Science Teacher/Coach
Reagan
Collard
Riley
Collins
Kimberly
Colyer
Christina
Conley
ESL Aide
Nicole
Conoway
Maria
Conroy
English Teacher
Mark
Cook
Fourth Grade Teacher
Mike
Cook
Social Studies
Shana
Cook
SPED Paraprofessional
Stacey
Cook
ESL Teacher - Allen Elementary
James
Cooley
SRO
Ryan
Cooley
Guadalupe
Copeland
Taylor
Cotroneo
Assistant Band Director
Brandy
Cowell
Social Studies Teacher
Cheryl
Cox
English Teacher
Joslyn
Craghead
Brandon
Craig
Head Football Coach
Canaan
Craig
High School World Language
Sara
Craig
School Counselor
Deborah
Crawford
Administrative Assistant/Registrar
Misty
Crawford
Food Service
Todd
Cross
Director of Technology
Dustin
Crow
Leona
Crowe
Micah
Cummings-Foshee
Assistant Principal
Sammie
Cunningham
D
Bonnie
Daigneault
Amanda
Dalton
Counselor A-GO
Peter
Davis
Sixth Grade Social Studies
Rebecca
Davis
Intermediate School 5th Grade Science
Skyler
Davis
Family and Consumer Sciences
Tammy
Davis
ISS Coordinator
SANDRA
DAVIS
Marjorie
Dean
Brooke
DeGaish
High School Science
Doreen
Delong
SPED Paraprofessional
Megan
Denison
Film and Television Teacher
Marcia
DePriest
Nurse - District
Maggie
Derwin
Pamela
Derwin
SPED
Christopher
Dever
Science
Maralee
DeVore
Alyssa
Didier
Kindergarten Teacher
Samantha
Dill
7th Grade Social Studies
Deanna
Dixon
Mary
Dockins
April
Dollarhide
SPED Aide - High School
Tammi
Dorsey
Computer Lab Manager
Julie
Douthit
Custodian - High School
Tabatha
Douthit
Fourth Grade Teacher
Jami
Downen
Resource English 9-12; Transition
Ella
Duke
1st Grade Teacher
Angie
Dunkum
Art
Grace
Dunn
3rd Grade Math & Science
Caitlin
Dykes
Speech Therapist
E
BRENDA
EAGLE
Brieann
Easter
Cynthia
Easter
Special Education
Kimberly
Edmondson
Middle School Science
Brittany
Edwards
Janai
Edwards
Conlan
Efurd
8th Grade US History/Coach
Jill
Ellis
Literacy Facilitator, Grades 3-5
Don
Emanuel
Transportation
Neil
Entwistle
Fourth Grade Teacher
Ariana
ErivesCordova
Dawn
Eshnaur
Computer Lab Teacher
Von
Eshnaur
6th Grade Social Studies
Cesia
Espinal
Fourth Grade Teacher
Marina
Espinal
Stacy
Espinosa
Lisa
Eubanks
Rebecca
Evans
Fourth Grade Teacher
Amber
Eyre
Nurse
F
Sarah
Farman
Kindergarten Classroom Aide
Marisa
Farmer
8th Grade Language Arts/9th Grade Cheer
Loren
Fast
Jimena
Fernandez
ESOL Communications Specialist
Wendy
Fitzmaurice
Rebecca
Flaugh
SPED Aide
Susan
Fleming
Suzanne
Fleming
Stephanie
Flores
Aide - Northside
Katie
Folds
Northside PreK Teacher
Janis
Folker
Administrative Assistant
Brandy
Fox
Assistant Principal
Harold
Fraley
High School Special Education Aide
Steve
Free
Custodian
Tammy
Freeman
Special Education Teacher
Mekenzie
Frisby
Joshua
Fritz
SRO
Lizeth
Fuentes
Administrative Assistant
Eumia
Fullerton
Math Interventionist
Debbie
Funderburg
Resource Teacher
Barbara
Funez
World Language Teacher
G
Beatriz
GalindoDeRubi
Aminta
Garcia
ISS
Brittany
Garcia
Jorge
Garcia
YANIRA
GARCIA
Andrea
Garrett
Joanna
Gibson
Rodainah
Gilbert
Timothy
Gilmour
Tori
Goode
Samantha
Gordon
Christopher
Gorgas-Coonrod
Intermediate Special Education
Carol
Graham
Kindergarten Teacher
Amanda
Gray
Registrar-Admin Assistant
Linda
Gray
Mary
Grayson
Library Media Specialist
Janis
Gregory
Gifted & Talented
Shea
Gregory
Agri Teacher
Kristen
Griffen-Holbert
Jacqueline
Griffin
Abigail
Grothe
Nurse High School
Charlotte
Guilliams
Sixth Grade Science
Devin
Guilliams
SRO
Anna
Guinee
Danielle
Gunter
SPED Paraprofessional
Samantha
Gutierrez
Assistant Director of Special Education
H
Brittany
Haden-Chomphosy
Asst. Principal
Cruz
Hagelsieb
Registrar
Cody
Hallmark
Paul
Hamm
Barbara
Hannah
Science
Tiffany
Hansen
Panther Health & Wellness Center Coordinator
Alan
Hardcastle
8th Grade Career Development, PE and HS Baseball Coach
Barry
Hardin
Asst. Principal
Penny
Hardin
Fifth Grade Language Arts
Stephanie
Harper
Discovery Teacher
Jeremy
Harrington
Jerry
Harris
Valerie
Harris
Julie
Harrison
Doug
Hartman
8th Grade Math
Jill
Hartman
2nd Grade Teacher
Angela
Hartwig
Music
Mary
Harviston
Jacob
Hayward
Principal, Siloam Springs Middle School
Lori
Heinrichs
Administrative Assistant
Lisa
Henderson
Community Care
Robert
Henderson
Sarah
Hendley
Teacher
Katie
Hendrix
Music Teacher
Karin
Henzel
Nurse - Personal Care
Iris
Hernandez
Jeremy
Herod
School Resource Officer
Carla
Herrera
Jon
Herrington
School Resource Officer
Rachel
Hickman
Language Arts
Linda
Hicks
Accounts Payable
Balinda
Hill
Heather
Hinesley
Assistant Band Director
Eden
Hinton
Amanda
Hittson
Daniel
Hodge
Band Director
Valarie
Hoke
Spanish Teacher
Kourtnee
Holland
Third Grade Teacher
Terry
Holt
Stacy
Honea
2nd Grade Teacher
Monica
Hong
Administrative Assistant
Cathie
Hotelling
Physical Education
Justus
Houchins
Jennifer
House
Jill
Howard
Valarie
Howe
School Counselor
Angie
Howie
Art Teacher
Marilyn
Hoyt
Business, Electives
Bob
Hubbard
Social Studies
Robert
Hubbard
Medical Detectives and US History Teacher
Larua
Hudgens
Milca
Hudgens
Spanish Teacher
Amy
Hufford
Principal
Cheryl
Hume
District School Psychologist
David
Humphrey
School Resource Officer
Rebecca
Hunter
Resource
Natalie
Hutto
Assistant Principal
Brian
Hyde
Literacy Interventionist
I
Kelsey
Igo
Main Street Academy/ High School Special Education
Darcy
Ireland
Math Teacher
Lara
Irvin
Science Teacher
Corvin
Isaacson
J
Gail
Jackson
Transportation
Kelly
Jackson
Library Media Aide
Michele
Jackson
Economics/World Geography
Henry
Janes
HS Science Teacher/Football and Track Coach
Ashton
Jarvis
Brooklyn
Jennings
Apryl
Johnson
English Teacher
Dede
Johnson
High School Registrar
Erin
Johnson
Janice
Johnson
Math Instructional Facilitator
Jonathan
Johnson
Head 9th Gr Football / Assistant Varsity Football / Science Department
Sara
Johnson
English Language Arts
Chris
Jones
Systems Analyst
Chris
Jones
Chuck
Jones
IS Physical Education, Head Boys Track & Field, Head 7th Football
Lynette
Jones
Secretary
Sharon
Jones
IS Physical Education, Cross Country & Track Coach
Sarah
Jordan
Northside Kindergarten Steam
K
Samuel
Keele
Cassie
Keen
Martin
Keith
1st Grade Teacher
GAYLE
KELLEMS
Rachel
Kelley
Math Interventionist
Kylie
Kennedy
Melissa
Kennedy
TOSA
Amy
Keyes
Catherine
Keyes
Joshua
Killian
Assistant Principal
Morgan
Killian
Counselor
BILLY
KINCHELOE
CRYSTAL
KINCHELOE
Janetta
Kindle
Shellie
Kindy
Literacy Interventionist
Cameron
King
Literacy Interventionist
Valerie
King
Director of Gifted Programs
Zach
King
English/Language Arts
Kristin
Klemm
8th Grade Science/Pre-AP Physical Science
Kendra
Knoner
K-12 Behavior Analyst
Brittany
Koehler
Matthew
Kolb
Aaron
Kooistra
2nd Grade Teacher
Kim
Kretzer
Scholarship Assistant
Zachery
Krug
Maintenance
L
Ehldane
Labitad
Health/PE/Coach
Savannah
LaBrecque
Terri
Lacrone
Jordan
Ladyman
Music Teacher
Chase
LaFleur
Paraprofessional
Sarah
LaFleur
Pre-K Paraprofessional
Myka
Lance
Kayla
LaRocca
Madison
Lasater
Angela
Lashley
Math Teacher
Bambi
Lawlis
Executive Admin Assistant to Superintendent
Ashley
Lee
1st Grade Teacher
Joslyn
Lee
Dami
Leeds
Shelly
Lemons
1st Grade Teacher
Raymond
Lenhart
Melissa
Lesso
Band Director
Julie
Lewis
Math, Physical Education, Health, Social Studies, Electives
Michael
Lewis
Math
Eryn
Livingston
Jonathan
Livingston
Network Analyst
Ashley
Long
Library Media Specialist
Terri
Long
Transportation
Leslie
LopezSandoval
Jonathon
Loretz
Douglas
Loughridge
Luke
Loveless
Middle School Social Studies
Heather
Lundy
Art Teacher
Kathryn
Lynch
Kirby
Lynch
Nurse - Middle School
M
Barbara
Macken
Behavioral Interventionist
Sandra
Mackey
SPED Due Process Secretary
John
Madding
Kelcie
Madding
Social Studies & Cheer Coach
Meghan
Main
Special Education Teacher
Sandy
Malloy
Fourth Grade Teacher
Ket
Manary
Special Education Teacher
Holly
Marion
Guest Teacher Supervisor/Frontline Administrator
Michele
Markovich
Principal
Kristin
Marlatt
7th Grade Language Arts/Cheer Coach
Carmen
Marquez
Northside Special Ed Aide
Michael
Marsh
Hannah
Martin
Hannah
Martin
Laura
Martin
FS-STEPHANIE
MARTINEZ
Audrey
Mathe
Kindergarten Teacher
Melinda
Mathe
2nd Grade Teacher
Alondra
Matos-Muniz
Bailey
Mcabee
Gina
McAdoo
Instructional Facilitator
Sharrie
Mcbride
Gabby
McChristian
High School Agri
Joseph
McClain
B.J.
McClelland
1st and 2nd Grade Computer Lab
Patricia
McClelland
Custodian
Julie
McCratic
Fourth Grade Teacher
Dana
McCutcheon
Theatre Arts and Stagecraft Teacher
Cindy
McDonald
Special Education
Jacob
McFall
Alicia
McGarrah
James
McGuirk
Brian
McHaney
Debbie
McIntosh
Ashley
McKelvy
2nd Grade Teacher
Crystal
Mckenney
Katie
Mclaren
Tyler
McReynolds
Kelle
Meeker
Literacy Instructional Facilitator
Aaron
Meier
Science/Physical Science Teacher
Carla
Metcalf
Special Ed. Aide
Charity
Miller
Kindergarten Teacher
Karin
Miller
Kati
Miller
Third Grade Teacher
Macey
Miller
5th Grade Social Studies
Yochabel
Millsap
Judy
Mitchell
Food Service
Krista
Mitchell
Kindergarten Teacher
Lexi
Mitchell
Teacher
Megan
Mitchell
Brendan
Mize
Darlene
Mock
Choir Director/General Music/Yearbook
Kelley
Montgomery
Resource Teacher
Janet
Moore
Girls Basketball/Physical Education
Marla
Moore
Literacy Interventionist
GWENDOLYN
MOORE
David
Moose
Technology Teacher Grades 5-6
Desi
Moose
Counselor
Douglas
Morgan
Bus Driver, Route 28
Alishia
Morris
Fourth Grade Virtual Teacher
Jennifer
Morris
High School Literacy Academic Interventionist
Payton
Morris
Andria
Morris-Zimmerman
Art teacher- Visual Art I and Ceramics
Brian
Morsman
Science Teacher
James
Moses
Vence
Motsinger
Andrea
Mullin
Brittany
Mullin
Paraprofessional
Karisha
Munise
SPED 1st and 2nd
Cassie
Munoz
Maintenance Admin
Tammie
Murray
Interventionist
Terry
Murray
Aeryn
Myers
N
Mindy
Nading
Theresa
Newman
Mikayla
Newton
STEAM Teacher
Brian
Nitz
Certified Athletic Trainer, Teacher
Cara
Noble
Administrative Assistant
Alan
Noll
Custodian
Lydia
Noll
Instructional Facilitator
Courtney
Noonan
2nd Grade Teacher
Leigha
Norden
Teacher/Coach
Melissa
Norris
Third Grade Teacher
Jessica
Nyden
O
Nathaniel
OBrien
Monika
Odom
Special Ed Aide
Samantha
Ogden
Andrew
Ohnstad
Kimberly
OMeara
P
Michelle
Paden
Principal
Sarah
Pannel
4th Grade Math
Holly
Parker
Taryn
Parker
ESL Teacher - Northside Elementary
Pam
Parkerson
Counselor
Sandra
Parsons
Pre AP Biology & Anatomy & Physiology Science Department Chair
Kaitlin
Pasco
Kindergarten Teacher
Shane
Patrick
Assistant Superintendent/Operations
Jeremy
Patterson
Lillian
Paulette
Rhonda
Pearson
Librarian
Arin
Pellegrin
Brad
Pennick
K-4 ALE
Adriana
Perez
Eric
Perez
Amanda
Perkins
Middle School Special Education Aide
Ayla
Perkins
Fifth Grade Math
Laura
Perkins
Southside 3rd Grade
Rusty
Perkins
6th Grade Teacher
Shirley
Perkins
Jenna
Pettit
Renee
Pharr
Donnie
Phillips
Speech
Emma
Phillips
Perry
Philpot
SPED Aide
Elizabeth
Pidgeon
Kimberly
Pierce
Kyla
Pierce
SPED Paraprofessional
Dwain
Pippin
MS Health Teacher/7th-8th Head FB Coach
Pasha
Pippin
Counselor
Lily
Polina
ESL Aide - Allen Elementary
Pamela
Potarf
PreK Paraprofessional
Beth
Price
Sixth Grade Social Studies
Jerrie
Price
Principal
Teresa
Price
Music
Anita
Pursley
Math Teacher
Q
Ron
Quinton
R
Elizabeth
Racas
Loretta
Radeke
ESL Teacher - High School
Cheryl
Rakestraw
Administrative Assistant
Amanda
Ramirez
Terri
Raskiewicz
Chief Financial Officer
Adelaide
Rasmussen
Abby
Ray
7th Grade - Geography/AR Hist/Coach
Brenda
Reams
SPED Aide
Kirsten
Reese
2nd Grade Teacher
Tena
Reichman
Gifted/Talented
Abby
Reiners
2nd Grade Teacher
Maribeth
Reisbeck
Fifth Grade Teacher
Andrew
Reiss
Jordan
Reiss
Kimberly
Reiss
Rayna
Renshaw
Middle School Library Asst.
Julie
Reynolds
8th Grade English Teacher
Eryn
Riley
Tim
Rippy
Varsity Girls Basketball/ Physical Education and Health Teacher
Damaris
Rivera Aguilar
ESL Aide
NORMA
RIVERA DE CARCAMO
MARIA
RIVERA DE MARTINEZ
Danyell
Roberts
Pre-K Paraprofessional
Kaylie
Robertson
Teacher
Michael
Robertson
Work Based Learning Internship Coordinator- Varsity Basketball Coach
Marji
Robinson
Reading Intervention Aide
Megan
Rodgers
Aubree
Rogers
Fourth Grade Teacher
Angel
Roman
Special Ed. Aide
Steve
Romig
Fifth Grade Science
Jerilyn
Ross
Jennifer
Rotramel
Tanya
Rowe
Kindergarten Teacher
Hannah
Rowland
Elizabeth
Roy
Paraprofessional
Jazmin
Rubio
Special Education Paraprofessional
Emilygrace
Ruggeri
CTE Teacher/Coach
Bryanna
Russell
Family and Consumer Sciences
Kassandra
Russell
SPED Paraprofessional /RBT
Donna
Ryter
S
Gayla
Saegert
AP Statistics, Pre-AP Algebra II, Algebra III
Martin
Salas
Tara
Sallee
Fifth Grade Math
Chris
Salley
Annie
Samaniego
2nd Grade Teacher
MARINA
SANCHEZ
Latisa
Sanders
Taylor
Sanderson
Behavior Interventionist Paraprofessional
Streme
Santamaria
Michelle
Sauer
Speech
Annette
Sawyer
Lindsey
Sawyer
Kevin
Scarberough
Adrienne
Schlake
Virtual Academy Coordinator
Jeremy
Schopper
Caleb
Schultz
Fith Grade Teacher Science and Writing Imagine Team!
Joseph
Schultz
Natalie
Scott
English IIAcademic Reading
Sydney
Scott
1st Grade Teacher
Teresa
Self
District Treasurer
Skyler
Sexton
Leah
Shaffer
Special Education
Debbie
Sharp
Math Teacher/Coach
Leigh
Sharp
Amber
Shilling
SPED Paraprofessional
Luke
Shoemaker
CTE Director
Dixie
Shoptaw
Receptionist
Jessica
Shores
James
Sierra
Joanie
Simington
1st Grade Teacher
Stefanie
Simpson
2nd Grade Resource and Virtual Resource 3-8
David
Sims
5-8 Claws Teacher
Donna
Skaggs
Kindergarten Teacher
Lindsey
Skarsten
Brandon
Skelton
Pam
Skvarca
1st Grade Teacher
Lauren
Sloan
Aaron
Smith
Angela
Smith
Third Grade Teacher
David
Smith
Dorothy
Smith
Jennifer
Smith
TOSA- Special Education Department
Michael
Smith
Athletics Physical Education
Michele
Smith
Rachel
Smith
Stephanie
Smith
ESL Teacher - High School
Tiffinie
Smith
K-12 Instructional Facilitator
Valerie
Smith
Counselor
Ann
Smythe
Administrative Assisant
Morgan
Smythe
Paraprofessional
Dalton
Snow
Trashell
Snow
Student Support Services
Cynthia
Sparlin
Food Service
Sarah
Spradlin
Tami
Stallbories
SPED Aide
Paul
Stambaugh
Math
Nova
Staton
Renita
Stellmon
Library Aide
Brittany
Stephenson
Jeff
Stewart
Transportation
Julie
Stewart
Sixth Grade Science
Mark
Stewart
Third Grade Teacher
Tamara
Stewart
High School Math Teacher & RTI Coordinator
Tim
Stewart
Varsity Boys Basketball Coach
Savannah
Stills
Cindy
Stinnett
Math Teacher
Jacqueline
Stoppel
Kay
Stricker
Paraprofessional
Grace
Stumbaugh
Deidrae
Suda
Paraprofessional - Virtual Academy
Megan
Sullivan
Special Education
Keli
Sumter
Teacher
Karen
Suski
Hayden
Sutton
Kelly
Svebek
Director of Assessment & Accountability
Daria
Swanson
T
Natalie
Tack
Miriam
Taylor
Jill
Teague
Arlie
Templeton
Intermediate School Art
NAOMI
TERHUNE
Katelyn
Tester
Carrie
Thammarath
Donald
Thomas
Sarah
Thomas
2nd Grade Teacher
TONI
THOMASON
ASHLEY
THOMASON-HUNT
Jennifer
Thompson
Mandy
Thompson
Third Grade Teacher
Louise
Thomsen
Assistant Food Service Director
Rhyleigh
Thomsen
ALE Paraprofessional
HARRY
THOMSEN
Marshall
Thornton
Southside Special Education
Jessica
Thurman
Media Specialist Paraprofessional
Tina
Thurman
Individual Transport/Bus Driver
Billye
Thurstenson
Special education teacher
Andee
Tiffee
7th Grade Science/Coach
Beau
Tillery
Kim
Tillman
Middle School Literacy Academic Interventionist
April
Timboe
World Language
LINDA
TINCHER
NATHAN
TINCHER
Shannon
Torell
Math
Stacey
Torell
Engineering and Robotics
Tammy
Treadway
Stefanie
Trotter
SPED Paraprofessional
Devon
Tucker
1st Grade Teacher
Jason
Tufts
7th Grade Science
Julianna
Tufts
High School Choral Director
Lori
Tugwell
Director of Nursing
Chris
Turner
Terry
Turner
Tana
Turney
Special Education Teacher
Rocky
Tuttle
Custodian
U
Jana
Ulaga
Math Teacher
Dan
Urban
8th Grade US History
V
Madison
VanAllen
3rd Grade Teacher
Stephanie
VanBrunt
Kindergarten Teacher
Elisabeth
Vanderburg
Guest Teacher
Lacy
Vandyke
Angela
Veltmann
Pre-K Teacher
Jenny
Violantes-Marroquin
Family and Consumer Science Teacher
Anna
Viramontes
Fern
Vogt
Technology Integration Facilitator
Tyler
Voss
Instructor of Visual ArtVisual Art 1 and Pre-AP Visual Art 3
W
Niki
Wadsworth
Special Education Administrative Assistant
Philip
Walding
Deborah
Waldoch
Special Education Teacher
Brenda
Walker
Special Ed. Aide
Glen
Walker
Agriculture Education
Amanda
Ward
Math/Science Instructional Coach
Daren
Ward
Health / PE / Coach
Douglas
Ward
Math Teacher
CRYSTAL
WARD
Theresa
Warren
Beverly
Watker
Transportation
Treva
Watkins
Math Interventionist
Jennifer
Webb
1st Grade Teacher
Kimberly
Weece
Nurse - District
Brittany
Weeks
Hannah
Wehmeyer
Lori
Weir
Registrar-Administrative Assistant
Ben
Weitemeyer
Paraprofessional
Rebecca
Weitemeyer
Special Education Paraprofessional
Linda
Welch
Administrative Assistant
Ethan
Wells
HS/MS Choral Music
Kara
Wells
High School English Language Arts
Krystal
Wheat
SMS District Coordinator
Dorothy
Whetten
SPED Aide
Guy
White
Science
Thad
White
Madalyn
Whitten
Martha
Whittington
Kindergarten Teacher
Cara
Whorton
Credit Recovery & Sideline Varsity Cheer
Elizabeth
Wieneke
Dr. Elizabeth Wieneke, Ed.D
Jody
Wiggins
Superintendent
Michael
Wilcox
Transportation
Laurie
Wilkinson
Interventionist Teacher
Hallie
Williams
Hayden
Williams
ESL Teacher - Southside
Jeff
Williams
Athletic Director
Linda
Williams
Business and FACS
Michelle
Williams
High School English Language Arts
Emilee
Wills
Physical Education Teacher
Denise
Wilmott
Literacy Interventionist
Brooke
Wilson
Pre-K Teacher
Sandra
Wilt
Instructional Coach, Grades 3-5
Todd
Winesburg
Assistant Transportation Director
Carla
Winzer
Pre-K Paraprofessional
Lynn
Wiseley
ESL Teacher - Intermediate School
Zachariah
Woodburn
Kendra
Woodlee
CASS & Agri Teacher
Heather
Woodruff
2nd Grade Teacher
Makayla
Woods
Sarah
Woods
1st Grade Teacher
Leah
Woolard
IEP
Heather
Wright
English Teacher
Joellen
Wright
Health Teacher/Volleyball Coach
Scott
Wright
Head Softball/Tennis Coach, Social Studies, Virtual Academy P.E.
Tawny
Wright
SPED Aide - Southside
Terre
Wright
Special Education Secretary
Jarred
Wyatt
CASS
Y
Sarah
Yarbrough
Safa
Yasin
Jennifer
Yeager
Kindergarten Teacher
Dennis
Yocham
Assistant Principal
Sandi
Yocham
Payroll Specialist
Tracy
Yocham
Ashley
Young
Jessie
Young
Joel
Young
Counselor (K-12 Alternative Education, 9-12 Virtual Academy)
Matilda
Young
Melinda
Young
Pre-K Teacher
FS-SUSAN
YOUNG
Z
Carlos
Zeledon
Migrant Aide
Susan
Zimmerman
Literacy Instructional Facilitator
#
Home
Account
SchoolFeed
Menu